pátek 1. dubna 2016

CutisHelp - konopná kosmetika SENSI-BASE konopná gelová micelární voda a SENSI-BASE konopný pleťový krémUrčite to poznáte i vy, jaro - suchá pleť, léto - suchá pleť, podzim - suchá pleť, zima - sušenka :( Samozřejmě existuje hromada krémů na suchou pleť, ale co tak micelárka?! V drogeriích najdete spostu produktů s označením "na suchou a citlivou pleť BEZ alkoholu", ale přečtěte si složení a hned na prvním místě ten alkohol BUDE! Takže nic na suchou a citlivou pleť. Proto jsem si na dnešní recenzi vybrala kosmetiku CutisHelpCutisHelp.

CutisHelp je konopná kosmetika a v jejich nabídce najdete výrobky jak pro už zmíněnou suchou a přecitlivělou pleť, aknéekzémlupénkulupyoparyseboreumiminko a kožní alergie.


O Konopí
Konopí druhu Cannabis sativa (konopí seté – bez THC) pěstovali už před tisíci lety naši předkové pro jeho blahodárné účinky a výrobu tkanin, provazů, papíru i další věci denní potřeby.
Oproti tomu konopí druhu Cannabis indica (konopí indické – bohaté na THC) bylo a je zneužíváno pro narkotické účely.
Vzhledem k tomu, že v posledních desetiletích bylo konopí mediálně spojováno výhradně s psychotropními vlastnostmi THC (tetrahydrocannabinolů), mezi lidi byl vnášen chaos a strach z této rostliny a pozapomnělo se, že šlechtěním druhu Cannabis sativa vzniklo během 20. století tzv. technické konopí.
Odrůdy tohoto konopí (které se mj. používají pro výrobu kosmetiky) mají potlačeny psychoaktivní účinky, takže přípravky na jejich bázi jsou naprosto bezpečné.Vědecky ověřenou skutečností je i to, že olej z tohoto druhu konopí dodává celému organismu i pokožce to nejlepší a nejpotřebnější k přirozené výživě buněk.
Nechemicky extrahovaný olej ze semen technického konopí je dosud nejbohatším známým přírodním zdrojem esenciálních mastných kyselin, látek na bázi koenzymů Q, vitaminů i dalších složek důležitých pro náš organismus.


SENSI-BASE konopná gelová micelární voda


Obsahuje bioaktivní látky konopného oleje pro péči o velmi citlivou, reaktivní, alergickou a suchou pleť.
"Micelárna gélová voda na šetrné čistenie a odličovanie suchej, precitlvenej a alergickej pleti s obsahom bioaktívnych látok konopy, určená aj na citlivé oblasti očí a pier. Dokonale odstraňuje nečistoty a make-up bez zbytočného trenia, nežiaduceho podráždenia a vysučenia pokožky. Navyše vytvára prijemný ochranný ošetrujúci film, takže pleť je po apliácii čistá, hydratovaná a ideálne pripravená na ďalšie ošetrenie. Vodu nanášajte pomocou kozmetického tampónu a následne neoplachujte. Prípravok je vhodný aj na bežnú strarostlivosť o pleť ekzematikov a psoriatikov. 
 Uchovávajte pri teplote 5-25°C, chránte pred priamym slnečným svetlom a spotrebujte najlepšie do dátumu uvedeného na obale."


Tato micelárka je opravdu skvěla! Vůbec nevysušuje, spíš po ní zůstává pleť jemně hydratovaná. Pleť po vyčistění není stáhnutá, začervenalá ani šupinková! A konečně neštípe! Je průhledná a opravdu gelová. Je ve 200ml balení, takže je jí dost a na odlíčení jí stačí opravdu málo. Vůni má krásnou citrusovou, v žádném případě ne přehnanou. Cena je 178 Kč / 7,80 €. Koupíte i v každé dobré lékárně.

S touto gelovou micelární vodou jsem opravdu spokojena a doporučuji každému, kdo má problém se suchou pletí, ekzémem, psoriázou!


SENSI-BASE konopný pleťový krém

Kosmetický přípravek s obsahem extrahovaného konopného oleje a bambuckého másla pro péči o velmi citlivou, reaktivní, alergickou a suchou pokožku.
"Zvláčňující pleťový krém pro každodenní péči o velmi citlivou, netolerantní a suchou pokožku obličeje i dekoltu s obsahem bioaktivních látek extrahovaného konopného oleje a bambuckého másla. Intenzivně regeneruje, chrání a dodává buňkám esenciální mastné kyseliny omega-3, -6, a -9, důležité pro zdravý vzhled pleti. Nanášejte ráno a večer na vyčištěnou pleť.
Uchovejte při teplotě 5-25°C, chraňte před přímým slunečním světlem a spotřebujte nejlépe do data uvedeného na obalu.
Konopný olej je znám i svým pozitivním vlivem na velmi CITLIVOU, REAKTIVNÍ-ALERGICKOU A SUCHOU POKOŽKU."
Krém jsem nanesla na pleť vyčistěnou gelovou micelární vodou. Je lekhý a jemný a přesně taková zůstala i pleť, plus navíc výborně hydratovaná, ne mastná! Krém se dá dokonce použít i jako podklad pod make-up! Takže pokud má někdo pleťové problémy, tak toto bude ta pravá "podkladová báze".  Krém se velmi dobře roztírá a vstřebává. Pleť mi zůstala hydratovaná celý den! Krém je lehce nažloutlé barvy, asi díky obsahu bambuckého másla. Je neparfemovaný. Krém je v tubě s obsahem 50ml, ale protože i tohoto krému stačí opravdu málo, vydrží opravdu dlouho. Cena krému je 186,70 Kč / 8,50 €. I tento krém koupíte v každé dobré lékárně.

Krém určitě doporučuji všem s problémy s pletí, ekzémem, psoriázou jako hydratační krém, ale určitě i jako podkladovou bázi.

Žádné komentáře:

Okomentovat