úterý 24. května 2016

Oligodermie - Vitamínový peeling s kiwi a mangem


Víkend je většinou doba, kdy se věnuji víc sobě. Ne, že bych se o sebe přes týden nestarala, ale víkend patří takovým záležitostem, které stačí udělat 1x za týden a to konkrétně třeba peeling.

Už ve starověku si ženy v Egyptě čistili pleť pískem smíchaným s oleji, aby se zbavili staré kůže. 

Úlohou peelingu je jemně obrousit pokožku, pomáhá ji zbavit starých, odumřelých buněk, pod kterými je pleť nová - mladší. Podporuje i prokrvení pokožky a napomáhá k celkové regeneraci.

Vitamínový peeling s kiwi a mangem


Peeling je v plastove tubě se šrubovacím vršek. Peeling samotný je gelové konzistence. Barvu má lehce oranžovou - průhlednou. Obsahuje malé zrnícka hnědé barvy, které jsou velmi jemné, ale účinně vyčistí černé tečky. Vůně je nádherná sladká, a jak je v názvu, mangová. Jak kdybych se zahryzla do zralého manga, mňam. 
Vitamínový peeling s kiwi je jeden z našich nejoblíbenějších produktů. Jedná se o pleťový peeling gelové struktury, kdy se o jemnou exfoliaci pokožky starají zrníčka z kiwi.
Obsahuje výtažky ze tří rostlin pro šetrné odstranění odumřelých buněk a nečistot. 
Aktivní složky: 
  • Kiwi - extrakt bohatý na vitamin C s antioxidačními vlastnostmi
  • Mango – extrakt, sloužící k hydrataci pokožky
  • Ananas -  extrakt, který se stará o projasnění pleti, bohatý na cukry a vitamíny, má energizující a detoxikační vlastnosti.
Vhodný pro všechny typy pleti.

Toto si o peelingu přečtete na stránce Zdravi-krasa.cz, kde najdete kompletní řadu Oligodermie

Peeling používám 1x za týden. Mám suchou pleť, které to stačí. Pokud máte mastnou pleť, můžete používat i 2x za týden. Nedoporučuji používat častější! Vám to nepomůže a pleť zbavíte nových buněk.Peeling nanáším na vyčistěnou, vlhkou pleť. Krouživými pohyby masíruji pleť asi 2 minuty a potom opláchnu vlažnou vodou. Pleť mám po použití hladkou jak dětskou prdelku, zářivější, čistější. Po tomto peelingu není, na rozdíl od některých začervenalá, podrážděná a svědivá.Peeling  koupíte v 50ml balení za 590Kč.

Důležité je pro mě hlavně to, že moje suchá pleť není po použití vysušená, dokonce bych řekla, že je hydratovaná, protože necítím potřebu si pleť namazat.