pondělí 9. května 2016

Amica - suchý šampon Luna - vlasova voda s rakytnikovým olejem


Určitě to poznáte - musíte si umýt vlasy, ale nějak se vám nechce, nestíháte nebo ráno zaspíte. Co teď? No teď si dáme Amicu!

Alpa má mimo jiné ve svém portfoliu i suché šampony a to hned dva.

Amica - suchý šampon uni

"Přípravek je určený k příležitostnému použití vedle obvyklého mytí vlasů. Obsahuje speciálně upravený rýžový škrob, který má jedinečnou schopnost vázat nadbytek tuku z vlasů a vlasy tak odmašťuje. Obsahuje chladivou aktivní látku s dlouhotrvajícím chladivým účinkem. Díky své jemné mentholové vůni je vhodný i pro muže."

Dnešní recenze bude na druhý suchý šampon od Alpy.

Amica - suchý šampon"Je to přípravek, který odmašťuje vlasy, je určen k příležitostnému použití vedle obvyklého mytí vlasů. Suchý šampon obsahuje speciálně upravený rýžový škrob, který má jedinečnou schopnost vázat nadbytek tuku z vlasů. Vlasy se za sucha zbaví mastnoty, jsou opět hebké, bohaté a příjemně voní. Suchý šampon se rovnoměrně sypátkem nanese na suché vlasy, ve vlasech se promne a nechá chvilku působit. Potom se vlasy důkladně vytřou ručníkem a vykartáčují."

Šampon je v plastové flaštičce s dírkovaným otvorem. Šampon je bílé barvy a vypadá jako práškový cukr. Přes dírky v otvoru se dá výborně sypat a protože jsou dírky jen na polovičce vršku, tak se vám nevysype ani moc šamponu. Vůni ma podle mě takovou svěží květinovou.Po nanesení šamponu na vlasy, doporučuje se cca 3g, ale těžko to budete nějak vážit, takže musíte nasypat podle potřeby, je vytřeme suchým ručníkem a vyčeseme. Vlasy zůstanou celý den odmaštěné, nadýchané a drží si tvar.

Pokud nemáte se sypkými suchými šamponmi zkušenost, tak si na začátek nasypte šamponu trochu míň. Pokud to přeženete, může vám zůstat šampon i na pokožce hlavy.

Šampon koupíte v balení 30g za 23Kč nebo cca 0,90€.

Já jsem se šamponem velmi spokojená a mám už druhé balení. Pokud nemám čas, což se mi stává při třech dětech dost často, vždy jsem ráda, že ho můžu použít.

Luna - vlasová voda s rakytníkovým olejem
"Je určena k regeneraci a výživě vlasů a vlasové pokožky. Rakytníkový olej s unikátní skladbou vitaminů a biologicky aktivních látek slouží k posílení růstu vlasů. Kreatin zjemňuje vlasovou pokožku, vlasům dodává pevnost a lesk. Vlasová voda se nanáší na vlhkou nebo suchou pokožku. Masáž se provádí po dobu asi 3 minut."

Voda je plastové flaštičce se špicatým nádstavcem, který je určený na lepší nanášení vlasové vody na pokožku hlavy. Ikdyž je voda v tmavém balení, samotná  je průhlednã, tak se nemusíte bát, že by vám zabarvila pokožku hlavy. Voní krásně.

"Vtieraním rakytníkového oleja do pokožky hlavy sa posilňuje vlasová cibuľka a obmedzuje sa vypadávanie vlasov. Latinský názov kra - Hippophae rhamnoides - prezrádza mnohé o súvislosti s krásou vlasov, teda v tomto prípade konskou hrivou. Preklad starogréckeho označenia rakytníka je doslova „trblietajúci sa kôň"."

Voda se nanáší velmi dobře. Stačí odstřihnout vrch špičky a potom už jen nanášet na pokožku a masírovat asi 3 minuty do pokožky hlavy. Dá se použít buď na suchou nebo vlhkou pokožku. Já osobně používám po umytí vlasů.Vlasy jsou po cca mesíci pravidelného používání 2 - 3x týdenně zdravější, lesklejší a zdá se mi, že i míň vypadávají.

Vodu koupíte ve 120ml balení za 24Kč nebo cca 0,90€.

Pokud by vám nepadla do oka zrovna tato voda s rakytníkovým olejem, máte na výběr ješte z březové, lopuchové, kopřivové nebo na suché vlasy.

Žádné komentáře:

Okomentovat