úterý 30. srpna 2016

Havlíkova přírodní apotéka - Krásná slečna


Přírodní kosmetiku miluju a ona miluje mě. Proč mě ale nemiluje tento krém?!


Krásná slečna je krém s klinickou studií Cytobiol ™ Iris A2lehké konzistence na problematickou a akneózní pokožku. Název krému pochází z konce 19.století a původně byl určen pro krásnou slečnu - hraběnku Emilii Von Kneifel. V zápisku bylo napsáno: krásná slečna s nedokonalostí ve spodní části pleti, použít 2x denně na zanícené líce, koncem března zlepšení.
Výsledky: klinické testy zaměřeny na problematickou pleť potvrdily, že směs složek extraktu oddenku Kosatce florentského, zinečnaté soli a vitamínu A působí na pleť protizánětlivě a adstringentně, navíc pomáhá regulovat tvorbu nadměrného mazu, a to již za 28 dní. Pokožka si postupně upraví rovnováhu v metabolismu lipidů, tkáně se regenerují ve své přirozené flóře.
Krém je v hliníkové tubě se zlatým šrubovacím vrškem, co je pro Havlíkovu apotéku typické. Na růžovém obalu si přečtete nejen název, ale i složení a výrobce, takže nic nechybí. Krém samotný má bílou barvu, středně hustou konzistenci a voní nadherně po rozmarínu. Díky svojí jemnosti a lehkosti se velmi dobře roztírá, ale se vstřebáváním už to není tak růžové. Podle výrobce, se vstřebává rychle, ale podle mě ne. I moje suchá pleť je po použití krému dost mastná a trvá opravdu dlouho než se úplně vpije do pleti. A to používám opravdu minimální množství. Krém teda opravdu nedoporučuji pod make-up. A že by měl nějak minimalizovat akné a vyrážky, tak o tom se dá polemizovat. Asi funguje jak u koho. Já jsem se po 10 dnech dokonale vyházela na čele a bradě a to nemluvím o pupíncích. Krém jsem používala dál s najivní myšlenkou, že pleť se čistí. Přibudly další pupínky - testování ukončeno. Největší plus na krému vidím to, že póry stahuje dokonale a velmi rychle. Po úplném vstřebání krému je pleť výborně hydratovaná, jemná a svěží. 


Složení je jednoduché a nenašla jsem na něm nic zlého, právě naopak, jenom samé lahůdky.

Iris Florentina Root Extract má bakteriostatické účinky, redukuje rozšířené póry a lesk pokožky, čímž zlepšuje její texturu. Upravuje stav akné, snižuje nerovnováhu spojenou s kožní flórou a metabolismem lipidů, pomáhá eliminovat nedostatky pleti. Udržuje pokožku čistou a svěží.  
Rakytník extrakt  je bohatý na fytosteroly, vitamíny, karotenoidy, flavonoidy. Poskytuje ochranu proti UVB záření, pomáhá hojit rány, má antiseptické účinky, zachytává volné radikály.
Lopuch extrakt je bohatý na tanin, esenciální oleje, fytosteroly, kyselinu fenolovou, minerální soli a  polysacharidy. Lopuch má pročišťující, uklidňující, sebostatické a fungicidní účinky.  
Propolis extrakt je včelým produktem, bohatým na bioaktivní látky. Suroviny potřebné k tvorbě propolisu, včely sbírají na rostlinách, které produkují pryskyřičné látky. Posbíranou hmotu včela následně zpracovává a smíchává s výměšky hltanových žláz. Včely propolis využívají jako  stavební a izolační materiál, chrání úl před bakteriemi, viry, plísněmi a kvasinkami. Má  bakteriostatické a antibakteriální účinky.
Hroznový olej se za studena získává lisováním hroznových semínek, které jsou bohaté na přírodní antioxidanty, vitamín E a mastné kyseliny, zejména kyselinu linoleovou. Lehce se vstřebává.  
Zinc Sulfate má silné antibakteriální a  astringentní účinky. Z daného důvodu je vhodný pro pokožku se sklony k akné. Díky inhibičnímu působení  je také účinný při  redukci zvýšené tvorby mazu.
Glycerin je surovina rostlinného původu, hydratuje a vyhlazuje pokožku.
Makadamiový olej  je za studena lisovaný olej z ořechů makadamie. Pro své složení, které je velmi blízké lidskému kožnímu mazu, poskytuje pokožce optimální výživu a díky vzácné kyselině palmitoolejové udržuje její vitalitu na buněčné úrovni. Vysoký obsah vitamínu E chrání kožní buňky před oxidativním stresem.

Krásnou slečnu koupíkoupíte v 30ml balení za 10,90€ a v 50ml balení za 16,20€.

Pokud by jste si rádi výrobky vyzkoušely, našla jsem vzorky za pár centů.Jaké máte zkušenosti s Havlíkovou přírodní apotékou a Krásnou slečnou vy?

Žádné komentáře:

Okomentovat