sobota 27. srpna 2016

BIO Arganový olej Sagrada natura

Argánový olej můžete najít i pod názvem marocké nebo tekuté zlato. A proč marocké zlato? Protože se tento skvělý olej získává z ořechů argánovníka, který se vyskytuje pouze v Maroku, Alžírsku a Izraeli. Olej se dá použít snad na všechno, od vlasů přes pleť, pokožku, nehty a dokonce i k jídlu. Obsahuje účinné látky jako například

Vitamín A a E - díky kterým je velmi účinným prostředkem v oéči o pleť. Arganovy olej je nejbohatší přírodní zdroj vitaminu E.

Vitamín F - taky velmi účinný v starostlivosti o pleť a zároveň má anti aging efekt.

Esenciální mastné kyseliny - obsahuje kyselinu stearovou, olejovou, linolénovou a další v poměru 20% nasycených a 80% nenasycených mastných kyselin.

Skvalen - účinný při léčbě kožních nemocí i jako prevence rakoviny kůže.

Karotenoidy - přírodní antioxidanty jako prevence rakoviny plic, orostaty, zažívacího traktu nebo znižování cholesterolu.

Steroly - látky, které se v jiných olejech skoro vůbec nevyskytují a chrání srdce a znižují cholesterol.


Argánový olej je v tmavém skleněnném obalu, na kterém naleznete etiketu s názvem, popisem i certifikátem CPK - certifikovaná přírodní kosmetika. Olej nemusíte z lahvičky nijak dolovat ani vylévat, protože obsahuje praktické kapátko, kterým si jednoduše naberete oleje kolik potřebujete.


Jak vidíte, olej má zlatožlutou průhlednou barvu, olejovou konzistenci a voní po praženych oříšcích. Ano voní, tak jak by měl pravý arganový olej vonět, což bohužel arganové oleje, které jsem vyzkoušela nevoněly. 


Olej nanáším na vlhou pleť hlavně večer, ale někdy si ho dám klidně i na den. Olej je velmi lehký, tak pleť nezanechává mastnou, ale spíš sametově jemnou. Důležité je i nenanést oleje příliš mnoho, jinak pleť bude samozřejmě mastná. Na vlhké pleti se velmi dobře roztírá a skoro ihned se vstřebává. Pleť zanechává jemnou, rozzářenou a dokonale vyživenou a i díky vitaminu E vyhladí i jemné vrásky, neucpává póry a dokonce zmizely i pupínky.

                   

Olej používám i na konečky vlasů, které byly zničené, suché a roztřepené. Olej nanáším na ještě vlhké vlasy a nechávám přirozeně uschnout. Konečky vlasů jsou vyživené a jemné. Pokud oleje nedáte moc, nebudou ani mastné. Olej by měl pomáhat i jako maska, na celou délku vlasů, ale na to bych asi doporučila spíš větší 100ml balení i s rozprašovačem.


Arganový olej koupíte v 10ml balení za 5,50€, 50ml balení za 16,50€, 100ml balení za 27,50€.

A jak poznáte ten pravý arganový olej?

Podle složení - pravý arganový olej by měl mít v složení pouze ARGANIA SPINOZA KERNEL OIL.

Podle ceny - olej je velmi náročný na výrobu, která zabírá 20 hodin manuální práce a je k ní potřeba 30kg arganových ořechů. Proto nemůže existovat levný arganový olej.

Podle vůně - pravý arganový olej voní po ořeších.

Podle země výroby - pravý arganový olej se vyrábí pouze v Maroku.

Podle barvy - kosmetický olej má světle zlatou barvu, potravinářský tmavě zlatou.

Podle konzistence - olej by měl být lehký a nemastný. Neměl by štípat, ale pokožku uklidnit.

Podle certifikátu - pravý arganový olej má certifikát ECOCERT - obsahuje suroviny z kontrolovaného zemědělství.


Žádné komentáře:

Okomentovat