pátek 4. listopadu 2016

Včely sv. Abroze - Omlazovací krém a Med s cejlonskou skořicí

    Jedinečná medzi Božím stvorenstvom, iba včela zlepšuje svoje prostredie bez toho, aby                                                                         ublížovala iným druhom.
                                                             - Royden Brown

Všechno se začíná čistým a čerstvým medem, voskem a propolisem na rodinné farměna východním Slovensku, kde rodina pana Slezáka vyrábí 100% přírodní pleťovou kosmetiku, balzámy na rty a mydla bez konzervantů a bez ředění vodou. Pouze takto čistá a koncentrovaná kosmetika může být účinná a bez dlouhodobých vedlejších účinků. Posláním je zaobcházet s včelou jako se živým tvorem, ne maximalizace medu. V nabídce najdete samozřejmě i výborné druhy medu.


Omladzovací krém s unikátnou kombináciou včelích produktov a zriedkavého amazonského ovocia. 100% prírodný a vysoko výživný antioxidant bohatý na rastlinné výťažky. Hydratuje pokožku, zlepšuje jej prirodzenú elasticitu a pomáha oddialiť známky starnutia ako jemné vrásky a pigmentové škvrny.

Krém je v malé hliníkové nádobce se šrubovacím uzávěrem, na kterém najdete Sv. Ambroze, patrona včelařů a žluto zelenou etiketu s názvem krémiku. Na spodní straně najdete složení, ale k tomu se dostaneme později.


Krém má zlatavě -žlutou barvu, nádhernou sladkou vůni a může být různé konzistence.


"Produkt je 100% prírodný, preto môže tuhnúť alebo mäknúť v závislosti od okolitej teploty. Zmena konzistencie nemá vplyv na kvalitu produktu."

Konzistence je závislá samozřejmě na teplotě v jaké krém udržujete. V létě byl samozřejmě řidší, ale teď, ikdyž už jedou radiátory je krém tuhžší. Rozetřít se dá ale velmi dobře v jakékoliv konzistenci a navíc ho stačí velmi málo. Složený je z větší části z olejů a másel, ale pokožku nezanechává vůbec mastnou a ikdyž obsahuje i med, nemusíte se bát, že by vám nechal pleť lepkavou.Krém můžete nanášet večer, ale i ráno, protože jak už jsem psala, pleť nezanechá mastnou, ale skvěle hydratovanou a úžasně hladkou a dokonce se na pleti udržel i make-up. Výborný je i teď do chladnho počasí, protože neobsahuje ani kapku vody, která by vám na tváři zamrzla. Největšího účinku jsem si všimla ráno, po nočním nanesení krému, kdy byla pleť jako znovuzrozená - zářivá, vyhlazená, hydratovaná, jemná a i kruhy pod očima byli míň viditelné.


Na fotce můžete vidět, jak krém při styku s pokožkou mění konzistenci. A proč? Protože obsahuje hlavně oleje  - kokosový olej, olej z hroznových jadérek, olivový olej, olej z mrkvových semínek a citronový olej a nejen to.

Zloženie: cupuaçú maslo, nebielený včelí vosk, tucumã maslo, kokosový olej, olej z hroznových jadierok, olivový olej, açaí, pequi, guava, olej z mrkvových semienok, esenciálny citrónový olej, vitamín E.Omlazovací krém koupíte v 35ml balení za 17,99€.


Já jsem vyzkoušela ještě jednu lahůdky od včelik od Sv. Abroze a to med a ne obyčejný, ale hned s cejlonskou skořicí.


Med je v plastovém kelímku s bílou etiketou s názvem, kterou samozřejmě zdobí sv. Ambroz, s hliníkovým uzávěrem. Med má vanilkovou barvu, voní nádherně po medu - ale ne po tom, co koupíte v obchodě, to se nedá ani porovnat. Skořice jde cítit jen jemně, žádné svědění v nose. Konzistence je samozřejmě tuhá a mě vyhovuje. Pokud by jste chtěli med řidší, dá se ohřát, ale jen na 40°C a podle mě je to zbytečné. Já medík ujídám lžičkou a zvlášť teď v období nemocí.

Lekári odporúčajú konzumovať med so škoricou na raňajky pre zníženie hladiny cholesterolu, posilnenie imunitného systému, odbúranie chronickej únavy, obnovenie vitality a regeneráciu organizmu. Nemá vedľajšie účinky a hoci je sladký, v správnych dávkach ako liek, je vhodný aj pre diabetikov.

Skvělý je ale i do teplého čaje a do kávy, na tu chuť jsem si musela zvyknout, protože normálně používám cukr, ale je to chuťovka pro "fajnšmekry".


Med je samozřejmě surový a 100% čistý  a vyrábí ho osobně pan Ing. Štefan Slezák, MBA, zakladatel a hlavní včelař Včely sv. Ambroza.

Med s cejlonskou skořicí koupíte v 350g balení zza 5,99€ nebo ve výhodnějším balení 1kg 9,98€, 1,5kg 13,98€, 5kg 39,98€.


Máte rádi med?

Žádné komentáře:

Okomentovat