úterý 15. března 2016

Kokosový olej neuvěřitelně univerzální

Ahojte, dneska bude článek o kokosovem oleji, který se poslední dobou těší velké oblibě a to hlavně díky jemu všestrannému využití.

Kokosový olej se  dá použít nejen na vaření, smažení či pečení, kdy si uchovává svoje vitamíny A, C a E až do 200°C, ale ani neprská a nepřipaluje se. Rozpouští se při 25°C a proto se doporučuje uchovávat v chladu. Pro ty, co trpí alergii na mléko je vhodnou náhradou za máslo. Obsahuje skoro 50% kyseliny laurove, která se vyskytuje už v mateřském mléku, kde slouží jako lehko stravitelná složka a ma antivirove účinky.

Kokosový olej ale slouží i jako krem, ktery by měl mít až omlazující účinky, ale i jako tělové mléko, krém na atopickou pokožku a to i díky mastným kyselinám. Je velice vhodný na suchou a citlivou pokožku. Beze zbytků se vstřebává do pokožky a je vhodný i na jizvy, strie, popáleniny, vrásky i citlivou dětskou pokožku.

Kokosový olej se využívá i na vlasy, které jsou suché, zničené s roztřepenými konečky jako zábal, ale může se i jednoduše vmasírovat do pokožky hlavy, na vypadávající vlasy. Při pravidelném používání může redukovat i vypadávání vlasů a dokonce nás zbavit i lupin.
A na co používáte kokosový olej vy?


Žádné komentáře:

Okomentovat